Fotografia eventowa

Fotografia eventowa: zatrzymamy w kadrze najlepsze momenty Twojego wydarzenia

Event to zawsze znakomita okazja do zaprezentowania swojej marki jak najszerszemu gronu odbiorców. Przedsiębiorstwa, samorządy czy społecznicy regularnie organizują wydarzenia, które są atrakcyjne dla uczestników, a jednocześnie mają bardzo silny ładunek marketingowy. Warto przy tym pamiętać, że korzyści płynące z eventu nie kończą się wraz ze zgaszeniem światła i wyłączeniem muzyki. Można z nich czerpać pełnymi garściami także na długo po imprezie. Temu właśnie służy fotografia eventowa – jedna ze specjalizacji zespołu Impact-Photo.

Profesjonalna dokumentacja wydarzenia

Event to zawsze bardzo angażujące wydarzenie. Nie ma tutaj znaczenia, czy za jego organizację bierze się firma, samorząd czy jakieś stowarzyszenie: pracy jest mnóstwo, dlatego zwykle brakuje czasu, by dokumentować najważniejsze momenty imprezy. Standardem jest dziś wynajmowanie fotografa do obsługi eventu, jednak musisz wiedzieć, że to specyficzny rodzaj usługi. Nie każdy profesjonalny autor zdjęć poradzi sobie z wyzwaniem, jakim jest uchwycenie najatrakcyjniejszych chwil czy twarzy kluczowych uczestników. Do tego potrzeba doświadczenia. Impact-Photo zajmuje się fotograficzną obsługą eventów od wielu lat. Dokumentowaliśmy największe imprezy w Polsce, w tym koncerty, gale, jubileusze czy pokazy. Doskonale wiemy, kiedy należy wyjąć aparat, a które momenty powinny pozostać tajemnicą uczestników wydarzenia. Wykorzystaj naszą wiedzę w tym zakresie, by zyskać fantastyczne materiały promocyjne, które będą pracować na rzecz Twojej marki już po samej imprezie.

Do czego właściwie przydaje się fotografia eventowa?

Wbrew pozorom nie chodzi tutaj tylko o zyskanie atrakcyjnej pamiątki po wydarzeniu. Fotografia eventowa przede wszystkim ma wybitną wartość marketingową. Załóżmy, że Twoja firma chce zorganizować wielką imprezę z okazji wprowadzenia na rynek nowego produktu. Zapraszasz zacnych gości, dopinasz wszystko na ostatni guzik. Chyba nie chcesz, aby następnego dnia nikt już o tym nie pamiętał, prawda? Dzięki profesjonalnym zdjęciom z eventu możesz dalej dyskontować korzyści płynące z organizacji imprezy. Fotografie mogą trafić do mediów branżowych, na portale społecznościowe, na Twoją stronę internetową i być najlepszym dowodem na to, że masz poważny biznes o dużym potencjale. To bardzo skuteczne narzędzie promocji i umacniania wizerunku marki. Fotografia eventowa jest również nieodłącznym elementem wydarzenia, które zostało zorganizowane dzięki pomocy sponsorów. Każda firma dokładająca się do imprezy chce przecież odnieść z tego tytułu konkretne korzyści promocyjne. Obowiązkiem organizatora wydarzenia jest więc przekazanie współpracownikom profesjonalnej dokumentacji zdjęciowej. Sponsorzy wykorzystają później te zdjęcia w swoich materiałach reklamowych. Jeśli będą one prezentować odpowiednio wysoki poziom (artystyczny i marketingowy), to istnieje duża szansa, że za rok ponownie pozyskasz tych samych partnerów do organizacji eventu. Fotografia eventowa jest jedną z najtrudniejszych dziedzin sztuki zdjęciowej. Zadaniem profesjonalisty jest dokumentowanie wszystkiego, co może mieć potencjał wizerunkowy, a jednocześnie niedopuszczenie do sytuacji, w której uczestnicy wydarzenia poczuliby się skrępowani. Impact-Photo gwarantuje Ci fotograficzną obsługę eventu na najwyższym poziomie. Dysponujemy pełnym zapleczem sprzętowym doskonałej jakości. Jako jedna z nielicznych firm na rynku udostępniamy Klientom indywidualny login do prywatnej chmury, co znacznie ułatwia wybór kadrów i przyspiesza proces postprodukcji.

Skontaktuj się z nami i zarezerwuj termin!